تبلیغات
معماری و مرمت

معماری و مرمت
مرمت هم هنر است هم علم و هم فن
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتون درباره مطالب چیه؟

     عکسهایی زیبا از پرواز بر فراز فرانسه    


برفراز فرانسه

منظره هوایی شهر باستانی آرل در منطقه پرووانس در جنوب فرانسه و تئاتر رمی ‌آن كه نشانه حكومت امپراتوری رم بر این ناحیه در گذشته های دور است. شهر آرل در قرن...

     

فرانك مولیه، عكاس فرانسوی در سفری هوایی بر فراز فرانسه عكس هایی را تهیه كرده است كه مشاهده این مناظر هوایی باشكوه و دیدنی است. او این عكس ها را در كتابی گردآوری كرده است. عكس هایی برگزیده از مناظر هوایی مناطق مختلف فرانسه:

منظره قلعه قرون وسطایی وال در ناحیه كنتال در حاشیه دریاچه بور كه در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده است

 


تصویر آبشار سییان در منطقه پرووانس. آب رودخانه برسك كه آبهای چشمه های كوهستانی شاتو در برسك و اورك به آن می‌پیوندند در این منطقه از ارتفاع 40 متری فرو ریخته تا آبشار سییان و این منظره زیبا را تشكیل دهد.

 


منظره هوایی شهر باستانی آرل در منطقه پرووانس در جنوب فرانسه و تئاتر رمی ‌آن كه نشانه حكومت امپراتوری رم بر این ناحیه در گذشته های دور است. شهر آرل در قرن ششم قبل از میلاد روی صخره ای در ساحل شرقی رودخانه رن ساخته شد و امروز رودخانه رن از میان این شهر می‌گذرد.

 


مجمع الجزایر شوسی در دریای مانش و در نزدیكی ساحل گرانویل در شمال خلیج مون – سن – میشل واقع شده است. مجمع الجزایر شوسی دارای یك جزیره اصلی و تعدادی جزایر كوچك است كه هنگام مد آب دریا تعداد آنها 52 جزیره و هنگام جزر آب تعدادشان 365 جزیره است.

 


منظره هوایی شهر و قلعه قدیمی‌ شهر كاركاسون در ناحیه اود. قلعه كاركاسون در قرن هشتم میلادی ساخته شد و امروز در مركز شهر كاركاسون قرار دارد و نامش در فهرست میراث جهانی یونسكو ثبت شده است.

 


تصویر بدیع ساحل كپ بلان – نه در ناحیه پا – دو – كاله در شمال فرانسه و ساحل صخره‌ای آن. صخره‌های ساحل كپ بلان – نه از جنس رسوبات گچی بوده و بیش از 130 متر ارتفاع دارند.

 


تصویر هوایی خانه های پوشیده از برف روستای بونووال در ارتفاع 1800 متری در دامنه یخچال‌های كوه‌های آلپ فرانسه در منطقه ساووا.

 


منظره هوایی جالب و منحصر بفرد بندر پور – گریمو در ناحیه وار. لنگرگاه‌ها و بخش‌های بندر پور – گریمو توسط كانال های آب و پل ها با یكدیگر مرتبط هستند.

 


منظره هوایی بندر مشهور سن – مالو در ساحل دریای مانش. بندر سن – مالو علاوه بر اینكه یمك بندر تجاری است در عین حال یك تفریحگاه ساحلی نیز محسوب می‌شود. قلعه قدیمی ‌آن كه در ناحیه تاریخی بندر واقع شده از دیدنی ترین اماكن سن – مالو است.

 


منظره هوایی ناحیه ای كه بین لوبرون و كوه های ووكلوز در منطقه پرووانس فرانسه واقع شده است شباهت زیادی با كانیون های ایالت آریزونا و ایالت كلورادو آمریكا دارد.

 
[ چهارشنبه 22 تیر 1390 ] [ 07:49 ق.ظ ] [ نجلا درخشانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :