تبلیغات
معماری و مرمت

معماری و مرمت
مرمت هم هنر است هم علم و هم فن
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتون درباره مطالب چیه؟

كاخ ها و قصرهای باشكوه حاشیه رودخانه لوار در غرب فرانسه

گزارش تصویری: کاخ‌ها و قصرهای باشکوه فرانسه

كاخ ها و قصرهای باشكوه حاشیه رودخانه لوار در غرب فرانسه علاوه بر معماری زیبا و تحسین برانگیزشان هر یك یادآور گوشه‌ای از تاریخ این كشور است. اغلب این كاخ‌ها...  

كاخ ها و قصرهای باشكوه حاشیه رودخانه لوار در غرب فرانسه علاوه بر معماری زیبا و تحسین برانگیزشان هر یك یادآور گوشه‌ای از تاریخ این كشور است. اغلب این كاخ ها در فاصله ای نزدیك به یكدیگر و در حوزه آبی رودخانه لوار و شاخه‌های آن قرار دارند. هر یك از این كاخ‌ها متعلق به دوره‌ای از تاریخ فرانسه است اما باید گفت كه اوج رونق آنها به قرن شانزدهم و دوران سلطنت فرانسوای اول باز می‌گردد.

 

 منظره بسیار زیبای كاخ شاتو دو شونانسو. این كاخ در حاشیه رود «شر» یكی از شاخه‌های لوار در سال 1513 احداث شد. سال ها بعد دیان دو پواتیه پلی را به این كاخ افزود كه عمارت اصلی را به ساحل چپ رودخانه متصل می‌كرد تا بتواند مجموعه باغ‌هایی را به محوطه كاخ شونانسو بیافزاید.

 

منظره كاخ باشكوه سومور كه بنای آن روی پی‌های یك كاخ قلعه قرون وسطی در قرن پانزدهم توسط دوك لویی دانژو برادر شارل پنجم، پادشاه فرانسه احداث شد.

 

نمای كاخ شورنی در نزدیكی بلوا و در بین دو كاخ شونانسو و شامبور. سبك معماری كاخ شورنی یك سبك كلاسیك همگون است.

 

منظره كاخ مونسورو كه مانند نگهبانی در محل اتصال رودخانه لوار و رود وین قرار دارد. كاخ مونسورو صحنه حوادث تاریخی مهیجی بوده است. الكساندر دوما از این كاخ برای نوشتن یكی از رمان‌های مشهورش به نام «بانوی مونسورو» در سال 1846 الهام گرفت.

 
 

منظره بخشی از كاخ باشكوه شامبور كه احداث آن در سال 1519 به دستور فرانسوای اول، پادشاه فرانسه آغاز شد اما فرانسوای اول فقط مدت كمی قبل از مرگش در سال 1547 توانست در این كاخ اقامت كند. پس از او هریك از پادشاهان فرانسه بخش‌هایی را به كاخ شامبور افزودند.

 

منظره زیبای كاخ ویلاندری و باغ‌های سه طبقه‌اش كه در این تصویر باغ سبزیجات آن قابل مشاهده است.

منظره تحسین برانگیز مجموعه كاخ قلعه شینون در حاشیه رود وین یكی از شاخه های رودخانه لوار. این قلعه سه كاخ باشكوه را در خود جای داده است. ژاندارك حماسه خود را از كاخ قلعه شینون علیه اشغالگران انگلیسی آغاز كرد.

 

منظره كاخ اوسه كه الهام بخش احساساتی شاعرانه است. این كاخ دارای مجموعه ای از مجسمه‌های مومی است كه بازدید كننده را به یاد داستان مشهور زیبای خفته می‌اندازد.

 

 منظره زیبا و شاعرانه كاخ كلو – لوسه در نزدیكی آمبواز كه به اندازه‌ای لئونارد داوینچی را شیفته خود كرده بود كه این هنرمند نابغه آخرین روزهای زندگی اش را در این كاخ سپری كرد.

 

منظره كاخ سولی – سور – لوار كه در اواخر قرن چهاردهم احداث شد. پل این كاخ مناطق شمال رودخانه لوار را به مناطق سولونی و بری متصل می‌كرد.

 
[ شنبه 18 تیر 1390 ] [ 01:56 ب.ظ ] [ نجلا درخشانی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :